6 Mart 2014 Perşembe

Vücut Geliştirme TeknikleriSponsorlu Bağlantılar

Vücut Geliştirme Teknikleri
Vücut geliştirme, spor salonlarında veya evde kendi imkânlarıyla insanların hayal ettikleri kaslı ve fit görünüme sahip olmaları için yapılan eylemlerdir. Tabi ki günümüzde hızla yaygınlaşan obezite durumlarına karşın öncelikle insanlar fazla kilolarından kurtulmak için spor uzmanlarına ve spor salonlarına başvurmaktadırlar. Sağlıklı bir vücut, kilo ve yağ oranlarından orantılı olmalıdır.
İnsanların düştükleri en büyük hatalardan birisi de fazla kilolar verilmeden direkt olarak vücut geliştirme egzersizlerine başlamalarıdır. Bu şekilde uygulanan yöntemler, vücudun yağlarla birlikte şekil almasına ve gerçekten istenilmeyen görüntüler oluşmasına neden olacaktır.

Vücut Geliştirmede Beslenme
Vücut geliştirme egzersizleri, kendi başına istenen sonuçları vermeyecektir. İstenilen sonuçların elde edilebilmesi için bu egzersiz ve idmanların yanı sıra beslenmelerine de özen göstermeleri gerekmektedir.  Vücut geliştirme sporunda esas olan kasların güçlendirilmesi ve belirginleştirilmesidir. Vücut geliştirme sporu yapan kişilerin beslenme ve diyetleri ile birlikte idmanlara dikkat etmemeleri; kaliteli yakıt kullanan ve kalitesiz yakıt kullanan aynı iki araç arasındaki farkla aynıdır. Beslenme ve diyetlere riayet edilerek uygulanan idmanlar, kasların daha orantılı ve hızlı bir şekilde biçimlenmesine yol açacaktır. Vücut geliştirmede yardımcı olacak en faydalı besinler, proteinlerdir. Proteinler, kasların daha hızlı geliştirme konusunda yardımcı olacak en büyük etkenlerden birisidir. Tabi ki besin tercihi ve miktarı konusunda kesinlikle diyetisyen ve spor hocaları ile yürütülen ortak bir çalışma gereklidir. Bu çalışmada öncelikle kişinin ne istediği belirlenir. Sonrasında kişinin istediği vücuda göre bir diyet ve spor programı oluşturulur. Tekrar belirtmemizde fayda olan doktor, kişi ve diyetisyen üçlü çalışmasının gerçekten sağlıklı ve fit bir görünüme hızlı bir süre içerisinde ulaştıracağını bilmek gerekmektedir. fit bir görünüme sahip olmak için insanların sağlıklarından olmamalarına dikkat etmeleri gerekmektedir.
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

Etiketler

animasyon (2) biyografi (23) internet (16) komik (6) müzik (15) oyunlar (9) resim (17) sinema (7) video (20)